Categories:

Otobüsü Bremen’de karsilayan Kürdistanlilar duygularini su sekilde dile getirdi: Azad Dere: Burada diger YXK’li arkadaslarimla standda görev aldim. Standlara büyük bir ilgi var. Burada özellikle de Almanlardan elestiri de aldim. Konusmacilari anlamadiklarini, neden Almanca konusmadiklarini söylüyorlardi.  Ayrica sunu da anladim: Biz, bizim disimizdaki halklara kendimizi çok az anlatmisiz. Bu konu üzerinde daha çok çalismamiz gerekiyor. Insanlar akin akin gelip sorular soruyor. Bu da böylesi çalismalari daha sik sik yapmamiz gerektigini gösteriyor. 

Mehmet Saka: Ulusal kiyafetlerimle buraya karsilamaya geldim. Umut ve beklentilerimizin ne kisa sürede yerine gelmesini umut ediyorum. Ülkeden yeni geldim. Oradaki mücadele sicakligi ile Özgürlük Otobüsü’nün yarattigi coskunun birlestigini düsünüyorum.
Sercan Seyid Alo: Kürt Halk Önderi için baslatilan kampanyalara her Kürt katilmalidir. Bu ayni zamanda TC’nin Kürt halkindan gasp ettigi bütün haklari geri almak içindir. Öcalan esareti sadece PKK’ye degil, bütün Kürtlere yöneliktir.
Zenya Günay: Öclan’in özgürlügü için buradayim. Tüm halkimizin kampanyaya katilmasini ve kendi kimligine sahip çikmasini istiyorum.
Emine Demir: Reber Apo’nun özgürlesmeden biz özgürlesemeyiz. Bunun için daha çok mücadele etmeliyiz. Bu duygularla en yakin zamanda baskanimizin özgürlügüne kavusmasini bekliyoruz.

ILYAS ERSÖZ/BREMEN

Tags:

Comments are closed